ncastle1Newcastle University jest jedną z wiodących uczelni na świecie której renoma wynika z wieloletniej tradycji, wysokiego wskaźnika zatrudnienia absolwentów oraz światowej klasy rezultatów badań naukowych. Uniwersytet należy do Russell Group – prestiżowego klubu najlepszych uczelni w Anglii.
Jest również jednym z najlepszych według rankingów The Times, The Guardian, Financial Times i wielu innych.

Newcastle University Business School jest światowej klasy szkołą biznesu działającą przy Newcastle University. Szkoła znajduje się wśród 1% najlepszych szkół biznesowych na świecie (QS World University Rankings 2014-15).

Centrum Badań nad Starszymi Pracownikami (CROW – The Centre for Research into the Older Workforce) jest  częścią Newcastle University Institute of Ageing, międzydziałowego instytutu badawczego z ponad 20 letnim doświadczeniem skupiającego naukowców w dziedzinie medycyny, socjologii, biznesu i innych dyscyplin, celem dostarczania badań na światowym poziomie. CROW został założony w 2003 r. a jego głównym celem jest pomoc przedsiębiorstwom, organizacjom i rządom we wspieraniu starszych pracowników w ich zawodowym realizowaniu się. CROW przeprowadził szereg badań dla rządu Wielkiej Brytanii dotyczących starzenia się społeczeństwa i dzięki nim przyczynił się do zniesienia wieku emerytalnego i wprowadzenia odpowiednich regulacji dot. przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na wiek. Swoimi badaniami CROW objął szerszy obszar wykraczający poza granice Wielkiej Brytanii, m.in. Niemcy, Japonię, Hong Kong i inne pomniejsze kraje z Europy i Azji. Ich wyniki przyczyniły się do stworzenia tzw. przewodnika dobrych praktyk dot. zarządzania wiekiem, którego celem jest wsparcie managerów, przedstawicieli organizacji, właścicieli małych
i średnich przedsiębiorstw w tworzeniu różnorodnych wiekowo miejsc pracy . Aby uzyskać więcej informacji o tej organizacji zapraszamy na stronę: www.agediversity.org.

matflynnNewcastle University Business School  reprezentuje:
Dr Matt Flynn, który pełni  funkcję Dyrektora CROW.

Newcastle University Business School
5 Barrack Road
Newcastle upon Tyne
login na twitterze: @agediversity
adres email: Matt.Flynn@newcastle.ac.uk